Warsztaty i bibliodrama CZY CHCESZ BYĆ ZDROWY?

2020-01-24 00:01:00

Termin: 14-15 marca 2020

 

Co dobrego może być w trwaniu w chorobie? Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś profity? Takie pytania mogą wydawać się absurdalne. Ale czy na pewno? Jezus przychodzi leczyć chorych, nie ich choroby. To, co pochodzi z ciała, jest jedynie wskazówką do odkrywania głębi drugiego człowieka. Dlatego Jezus pyta chorych: „Czy chcesz być zdrowy?”. Na to pytanie i jemu podobne będziemy starali się odpowiedzieć, rozważając historię człowieka uzdrowionego nad sadzawką Betesda.

Informacje i zapisy: https://www.pro-ty.pl/aktualnosci-198#1

Bibliodrama i warsztaty: Niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje

2020-01-23 23:59:00

Termin: 25-27 września 2020

 

Miejsce: Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie, Kraków

Wydaje się dość dziwne, że we współczesnym świecie można wskazać krzyż jako drogę życia i prawdziwego szczęścia. Jezus mówi do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Jak pojmuję te słowa?

Czy na pewno biorę swój krzyż – to znaczy swoje życie, aby iść za Chrystusem? Czy może bliscy lub jakieś wydarzenia obciążyły mnie cudzymi krzyżami, które nie są potrzebne do spotkania z Bogiem, a mogą być przeszkodą w spotkaniu z sobą i drugim człowiekiem? To badanie własnego życia – swojego krzyża może być zaproszeniem do drogi prawdziwego szczęścia.


Informacje i zapisy: https://www.pro-ty.pl/aktualnosci-200#1

Wskaż mi gdzie pasiesz swe stada - Spragnieni miłości cz. 3

2020-01-23 23:55:00

Termin: 16 lutego 2020

 

Kiedy nie możemy usłyszeć głosu miłości? Kiedy mamy trudności z wejściem na drogę miłości? Kiedy nie reagujemy na głos miłości?

Szukając odpowiedzi na te i inne pytania, tym razem będziemy podążać drogą poznania "komnat" własnego serca. Słowo, ruch, praca głosem, tworzenie muzyki, ćwiczenia pomagające w odkrywaniu zgodności pragnień serca z otaczającą rzeczywistością... To wszystko podczas kilku godzin intensywnej pracy z tekstem Pieśni nad Pieśniami.

Bibliodramę z elementami warsztatu poprowadzą: muzyk - Agnieszka Fiuk oraz teolog duchowości - ks. dr Tomasz Knop.

Informacje i zapisy: https://www.pro-ty.pl/aktualnosci-196#1

Menu