Żałoba to reakcja nie tylko na śmierć kogoś bliskiego. Jest ona efektem doznawanych utrat, związanych ze zmianami życiowymi. Tracimy możliwości, marzenia, złudzenia, miłości i relacje…

 

 

Każdy człowiek w sposób niepowtarzalny przeżywa ból związany ze śmiercią. Towarzyszy mu najczęściej doświadczenie opuszczenia, tęsknoty, smutku, żalu, gniewu i poczucia winy. Cierpienie  dotyka całego człowieka – jego emocji, duchowości, a także ciała. Jednak żałoba to reakcja nie tylko na śmierć kogoś bliskiego. Jest ona efektem doznawanych utrat, związanych ze zmianami życiowymi. Tracimy możliwości, marzenia, złudzenia, miłości i relacje.

W miarę upływu czasu intensywność przeżywanych uczuć słabnie, a rozpacz stopniowo ustępuje miejsca akceptacji straty. Jakość naszego życia zależy od umiejętności przechodzenia przez proces żałoby. Wymaga ona bowiem czasu i wysiłku, żeby doświadczenie pustki móc przyjąć i zaakceptować.

Warto tej drodze nie pozostać samemu, ale wyruszyć w towarzystwie innych ludzi, aby nauczyć się nowej sztuki życia po stracie.

Informacje organizacyjne:

– warsztaty mają charakter rozwojowy
– liczba osób w grupie: 6 – 15
– koszt: 70 zł (14 zł za 45 min. x 5 godzin dydaktycznych).

Termin:

Warsztaty odbędą się w niedzielę 5 listopada 2017 r. (w godzinach od 14.30 do 19.30).

Miejsce:

„Pracownia Rozwoju Osobistego”
Częstochowa, al. Wolności 35 (tuż obok Dworca PKP/PKS).

Informacja i zapisy:

tel: 607-618-288
e-mail: pracownia@pro-ty.pl

Numer konta bankowego:
08 1240 1213 1111 0010 7340 8117
FUNDACJA INTEGRALNEGO ROZWOJU CZŁOWIEKA
al. Wolności 35
42-202 Częstochowa

Prowadzący:

Ks. dr Tomasz Knop
teolog duchowości, nauczyciel akademicki, asystent psychodramy w trakcie szkolenia II stopnia na lidera psychodramy, absolwent Śląskiej Szkoły Psychoterapii, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym, certyfikowany lider bibliodramy, kapelan hospicjum w Częstochowie, kierownik duchowy, rekolekcjonista.

Menu